Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Rokycany nezvládly divizní derby. Rozhodl začátek druhé půle

22.08.2021 | Jana Moulisová

Podruhé v letošním ročníku FORTUNA divize A se fotbalisté FC Rokycany představili mimo svůj chrám a ani tentokrát z toho nebyly tři body. Zatímco ve druhém kole si svěřenci trenéra Milana Dejmka odvezli z horké půdy Přeštic nečekaný bod za remízu 1:1, v sobotním duelu 4. kola čtvrté nejvyšší soutěže podlehli domácímu SK Klatovy 1898 0:2 a nemají nic.

O osudu zápasu rozhodl začátek druhé půle, který rokycanské mužstvo zastihl v nedbalkách. „Katastrofa. Hoši asi ještě zůstali v kabině,“ zlobil se po zápase rokycanský trenér Milan Dejmek s tím, že na hráče apeloval, aby se po poločasové rozpravě rozhýbali (zvlášť, když sudí s příchodem otálel), ale oni to pojali trošku jinak.

A byli po zásluze potrestáni. Už ve 46. minutě skórovala domácí posila Antonín Presl a o jedenáct minut později se střelou z dálky prosadil také mladíček Michal Marek. Jeho projektilu pomohla teč jednoho z bránících hráčů do protipohybu gólmana Houdka.

Rokycany ještě dostaly po faulu domácího Adama Vacka šanci na korekci skóre a zdramatizování zápasu, jenže klatovský gólman Ondřej Valeš skvěle zasáhl. „Kdybychom penaltu proměnili, věřím, že bychom se ještě o nějaký bod porvali. Byli bychom na koni, naopak domácí by znervózněli. Takhle nemáme nic,“ pravil smutně trenér Milan Dejmek. „Až na těch patnáct minut ve druhé půli, ve kterých jsme dostali dvě branky, to bylo vyrovnané utkání. Poté, co jsme viděli v první půli, to vypadalo, že zápas skončí 0:0. Bohužel, úvod druhé půle nás stál zápas. Klatovy daly dva góly, pak zalezly, ubojovaly to. Hrály to, co potřebovaly,“ dodal kouč FC Rokycany Milan Dejmek.

SK Klatovy 1898 - FC Rokycany 2:0 (0:0)
Branky: 46. Presl, 57. Marek. Rozhodčí: Janíček – Havlík, Pena. ŽK: 69. Janda, 71. Aizner, 88. Valeš, 90. Barborka – 23. Plzák, 60. Koranda, 73. Matas, 87. Rybař. Diváci: 200.
SK Klatovy 1898: Valeš – Rajtmajer, Presl, Marek (66. Aizner), Janda, J. Zajíček, Krejčiřík, Brabec (21. Vacek), Sojka, Lukeš (85. Barborka), Prančl. Trenér: Michal Hoffmann.
FC Rokycany: Houdek – Matas, Hereit, T. Zajíček (57. Kramer), Glazer, Procházka, M. Černý (57. Koranda), Plzák (57. Rybař), Lehký (80. Holek), Vaščák (72. Janota), Ženíšek. Trenér: Milan Dejmek.