Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Rozhovor pro Zpravodaj - Dan Houdek

27.08.2019 | Jana Moulisová

„V Rokycanech se mi líbí. Máme výsledky a kluci v šatně jsou super,“ říká nový brankář FC Rokycany, Dan Houdek.

Dan Houdek, ročník 1989, svobodný ale zadaný, bezdětný… Brankář, kterého pro jeho urostlou postavu v bráně nemáte šanci přehlédnout. Během šesti odehraných zápasů v bráně FC dokázal Dan svým výkonem, že je opravdovou oporou týmu.
Dan začínal v s fotbalem jako mladší žák v Plzeňské Viktorii, poté odešel do Vejprnic, ale ve věkové kategorii U17 se do FCVP vrátil a s ročníkem U 19 získal celorepublikový titul. V „A“ mužstvu Viktorie byl cca 3,5 roku a následoval půlrok v druholigové Čáslavi. Dalším angažmá byly Domažlice, kde se potkal s Michalem Veselým. Následoval Tachov, za který Dan chytal ještě na podzim. Klubová situace ho ale donutila přemýšlet o budoucnosti, a tak když ho oslovil rokycanský funkcionář Pavel Černý, na nabídku kývl. „Dane, jak jsi v Rokycanech spokojený?“ „Je to tu super, naprostá spokojenost. Do Rokycan to mám z práce kousek, máme dobré výsledky a šatna? Kluci jsou super!“ „Dane, není tajemstvím, že tvůj bratr píská fotbal na nejvyšší tuzemské úrovni i na mezinárodní scéně. Bavíte se s bráchou o fotbale? Fandíte každý v lize jinému týmu?“ – „Ono je to trochu jinak… Brácha jako rozhodčí žádnému klubu fandit nesmí – tedy na úrovni, kterou píská. O fotbale se samozřejmě bavíme… Jirka si ze mne dělá legraci. Když já chytal druhou ligu, on pískal okresní přebor, i když je o rok a ¾ straší, než já. No, a teď on píská první ligu a já skončil v přeboru…“ „Když už jsme u rozhodčích – co říkáš na novinku - videorozhodčí?“ „No, já myslím, že to trochu zabíjí fotbal… Asi bych nechal posuzovat sporné ofsajdy, ale to ostatní patří ke hře a ta by se neměla kouskovat.“ „Dane, jaké jsou tvoje cíle v Rokycanech?“ – „To je přeci jasné: postup!!!“ „Teď z jiného soudku: každý nováček při předkopné musí povinně zazpívat. Jaký byl tvůj repertoár?“ „My měli se Sáďou (Jaroslav Sadílek) společné vystoupení. Báseň na motivy Pec nám spadla, ovšem předělanou na Petřín padl, Petřín padl… a sklidili jsme úspěch!“ Ještě poslední otázka: „Jak snáší vaše partnerka váš fotbalový koníček?“ „Je fantastická, dělá pro mne hrozně moc a na každý zápas mi jezdí fandit.,,“
Dane, díky za rozhovor a ať se Ti daří!!!   

 
Utkání
Muži A | Sobota 16.10.2021, 14:30
12. kolo
2:1
Rokycany - Hvězda Cheb
 
Muži A | Sobota 30.10.2021, 14:30
14. kolo
VS.
Rokycany - Soběslav
 
Muži B | Neděle 20.09.2020, 16:00
5. kolo
3:1
Rokycany - Svatobor Hrádek
 
Muži B | Sobota 30.10.2021, 10:15
FC Rokycany - TJ Slavoj Žihle
 
Dorost U19 | Neděle 13.09.2020, 10:00
4. kolo
2:3
Rokycany - Petřín
 
Dorost U17 | Neděle 23.08.2020, 17:00
1. kolo
2:2
FC Písek - Rokycany
 
 
FC Rokycany - kontakt: jana.moulisova@denik.cz RSS