Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Rozhovor pro Zpravodaj - Martin Debellis

27.08.2019 | Jana Moulisová

„V Rokycanech se mi líbí. V šatně je to super, zatím největší legrace, jakou jsem kdy zažil… Možná je to tím, že nejsme všichni stejný ročník,“  říká útočník Marty Debellis.

Martin Debellis, ročník 1997, svobodný, bezdětný, singl. Rychlonohý záložník, který je schopný svým pronásledovatelům frnknout s míčem stejně v první, jako v poslední minutě zápasu. V tabulce střelců krajského přeboru je se 12 trefami na sedmém místě tabulky. V současné době je ze hry vyřazen pro zranění, které si nešťastně sám způsobil v zápasu proti Rapidu.
Márty pochází z Karlových Varů a s fotbalem začínal za TJ Sokol Štědrá. Za tento oddíl dodnes hraje jeho o dva roky mladší bratr. V kategorii U 12 se Martin dostal do FCVP, kde vydržel až do juniorky. Následovalo angažmá v Písku a nyní je už druhým rokem v Rokycanech. V Rokycanech byl i jako žák 4. třídy, tehdy ho trénoval Petr Papáček. „Marty, bylo zvláštní se s ním po letech setkat jako se spoluhráčem?“ „No, to tedy! Když jsme se teď prvně potkali v šatně FC, vykal jsem mu, bylo to legrační…“. „Jak se ti líbí v Rokycanech?“ „Vlastně asi zatím úplně nejvíc. Jsem absolutně spokojený, je tu super parta. Je to takové jiné, když je každý hráč jinak starý, asi právě proto je daleko větší legrace. No, někteří už asi mají i rozum, a to dělá hodně“. Máš v kabině nějaký vzor?“ Tady z kluků je to Dan Houdek a Pája Aubrecht. Jinak mým velkým fotbalovým vzorem je Eden Hazard. Doma fandím Viktorce, ve světě Chelsea.“ „Kdo tě přivedl k fotbalu?“ „Jako malého kluka táta. On sám dřív hrál, a dobře, a od nějakých pěti let mě začal vodit na fotbal. Jinak s bráchou jsme si kopali pořád. Vlastně celé dětství jsme to mydlili u nás na sídlišti. „Hrál si někdy s bráchou nebo proti němu?“ „Zatím ne, ale je to můj sen, abychom byli v jednom týmu…. On je taky útočník, ale má asi dva metry a všechny góly na rozdíl ode mě dává hlavou…“ „Co ty a zranění?“ „Zatím jsem měl dost štěstí, vážnější zranění se mi vyhýbala… Jen v U16 jsem měl problémy s levým kolenem, ale od té doby dobrý…“ // V době našeho rozhovoru ještě Marty netušil, že se z jeho nakopnuté nohy (napálil soupeře do holeně) vyklube zlomenina zánártních kůstek, která ho na dlouhou dobu vyřadí ze hry…
„Marty, jaké sporty kromě fotbalu se ti líbí, děláš ještě nějaký?“ „Spíš ne, jen tak rekreačně hrajeme miniturnaje v šipkách. Líbí se mi hokej, ale jen koukat.“ „Jaké další máš koníčky, při čem relaxuješ?“ „Dobře se odreaguji u filmu nebo televize. Mám rád dobré komedie, u těch se bavím a dokážu zapomenout na starosti. Jezdíme na fesťáky, na koncerty, poslouchám třeba Kabáty, Divokýho Billa…“ „Teď jsi singl, jaká by měla být slečna, která by u tebe měla šanci? Nebo jaká by být nesměla?“ „Mám rád tzv. „holky do nepohody“, určitě ne ty namyšlené a arogantní. Líbí se mi blondýnky. Moje slečna by měla být hodná, trpělivá a tolerovat mi fotbal…“ „Jaké jsou tvoje fotbalové cíle?“ „No, ten nejbližší – dostat Rokycany do divize. Mám to asi jako každý z kluků – kdyby přišla nějaká hodně zajímavá nabídka do vyšší soutěže – zvažoval bych jí. Ale jinak jsem v Rokycanech spokojený.“ Jaké jsou vlastně tvoje TOP fotbalové zážitky a úspěchy?“ „Asi turnaj s FCVP v Turíně a český pohár v kategorii U17. V kategorii U16 jsem byl v nominaci české reprezentace. Hrál jsem proti Václavu Černému, který pak kopal za Ajax Amsterdam.“ „A ještě poslední otázka: kde vidíš sám sebe za deset let?“ „No, doufám, že budu ještě aktivně hrát. Za deset let už bych asi chtěl být „usazený“, mít rodinu, děti… Jen fotbalu bych se nerad vzdával. Po aktivní kariéře bych rád zůstal. Jako trenér nebo třeba technický vedoucí… fotbal je prostě moje láska, se kterou mám svůj živost svázaný….“
Díky za rozhovor a ať se ti další zranění vyhýbají ! 

 
Utkání
Muži A | Sobota 16.10.2021, 14:30
12. kolo
2:1
Rokycany - Hvězda Cheb
 
Muži A | Sobota 30.10.2021, 14:30
14. kolo
VS.
Rokycany - Soběslav
 
Muži B | Neděle 20.09.2020, 16:00
5. kolo
3:1
Rokycany - Svatobor Hrádek
 
Muži B | Sobota 30.10.2021, 10:15
FC Rokycany - TJ Slavoj Žihle
 
Dorost U19 | Neděle 13.09.2020, 10:00
4. kolo
2:3
Rokycany - Petřín
 
Dorost U17 | Neděle 23.08.2020, 17:00
1. kolo
2:2
FC Písek - Rokycany
 
 
FC Rokycany - kontakt: jana.moulisova@denik.cz RSS