Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Vild nepustil při derby v Rokycanech za svá záda jediný míč

08.09.2021 | Jana Moulisová

Vild nepustil při derby v Rokycanech za svá záda jediný míč
Mýto – S napětím očekávané divizní derby mezi fotbalisty Rokycan a Mýta nemělo tentokrát vítěze. Předehrávaný zápas pátého kola skončil před parádní diváckou kulisou bezbrankovou remízou.

Přispěli k tomu oba gólmani. Domácí Dan Houdek i hostující Jan Vild, pro něhož by souboj těchto rivalů mohl mít zvláštní náboj: „Působil jsem v Husových sadech dlouho, ale teď už pět let oblékám mýtský dres. Z počátku jsem to bral prestižně, ovšem dnes už jde o zápas jako každý jiný.“ Přece jen ale souhlasí s tím, že jde o vyhecovanou konfrontaci, znásobenou zájmem fanoušků z celého Rokycanska. Tentokrát jich v ochozech bylo přes 500 a zejména příznivci Slavoje byli pořádně slyšet. „Je to vlastně náš dvanáctý hráč. Máme skvělé publikum, které nás dokáže pořádně nakopnout. Nejen v našem areálu na Letné, ale i při výjezdech za vzdálenými soupeři. Klobouk dolů před nimi, moc si jich vážíme,“ zdůrazňuje čerstvě čtyřiatřicetiletý strážce svatyně.
Mýto v uplynulých a nedokončených dvou sezonách se vracelo ze hřiště FC s prázdnou. „Vždycky jsme si říkali, že musíme na Rokycany vlétnout, ovšem na ploše to tak nevypadalo. Působili jsme zakřiknutě a zaslouženě prohráli. Až nyní si vezeme cenný bod. Chválit někoho ze zadních řad Slavoje nemá význam, protože všichni kluci bojovali jako lvi. Přece jen se mi ale líbil jistý výkon stopera Hereita, který zaskočil za zraněného Grambala,“ tvrdí muž, jehož zákrok ze 76. minuty roztleskal celý stadion. Po centru Černého a střele Matase z bezprostřední blízkosti Vild reflexivně míč vykopl na roh: „Přiznám se, že ani nevím, jak se mi to povedlo. Jenom jsem zavřel oči a natáhl nohu. Spoluhráče to ale nakoplo a závěr utkání jsme měli ve své moci.“ Skutečnost, že se končilo za citelného soumraku, gólmanovi až tak nevadila. Spíše si užíval páteční termín s vidinou víkendového volna.
Aktuální sezonu rozehrál Slavoj slušně. Přestože se v mužstvu objevilo několik nových tváří, rychle se zapracovaly a výsledkem je postavení ve středu skupiny A. „Důležité jsou domácí výhry s Katovicemi i Mariánskými Lázněmi. Na rezervu Českých Budějovic jsme nárok neměli, takže mne snad mrzí jen porážka v Klatovech, kde jsme měli dlouho zaděláno na bodový zisk. Závěr nám však vůbec nevyšel. Teď v sobotu přijede Český lev Beroun a věřím, že si se Středočechy poradíme,“ je optimistou zkušený brankář.
Jednou z posil Slavoje se stal gólman David Edelman. Dvacetiletý mladý muž přišel z líhně Viktorie Plzeň a s Vildem by mohl získat cenné zkušenosti. Zatím se mezi tyče postavil jen při porážce s Budějovicemi. „David působí dobře, je snaživý a naše spolupráce je bezproblémová. Když dostane další šanci, věřím mu,“ říká Vild o Edelmanovi.
Fotbal má v Mýtě zelenou. Právě v sobotu zde uspořádali turnaj přípravek s třiceti týmy a včera byla pozornost upřena na další zápas rezervního celku se Žihlí. Nováček 1. A třídy sice začal strašidelně, ale už se začíná aklimatizovat. „Jsem přesvědčen, že se naše záloha zvedne. Mají kádr plný perspektivních kluků a zároveň ji může občas posílit někdo z divizního týmu. Určitě bude tabulkou stoupat,“ uzavřel rozhovor rodák z nedaleké Lhoty pod Radčem.

 
Aktuální články
Velikonoční nadílku si odvezly Mariánské Lázně z Rokycan už v pátek

Oběma týmům chybělo několik hráčů. Domácím chyběl zraněný Plzák, Janota, Glazer i Rybař, vykartovaný Ženíšek a z rodinných...

 
Rokycany – Klatovy 2:3

Další smolná prohra o jednu branku trápí Rokycanské 

 
Divizní derby vyznělo pro Rokycany

Fotbaloví fanoušci (a bylo jich ke čtyřem stovkám) si nenechali ujít s napětím očekávané derby divizní skupiny A. Slavoj Mýto...

 
Rokycany znovu padly o jedinou branku.
 
Přeštice připustily drama, ale přesto uspěly v Rokycanech.
 
Rokycanské fotbalisty trápil silný vítr, o výhru přišli v posledních vteřinách
 
Kouče divizních Rokycan potěšila chuť hráčů, zapracovat chce na agresivitě
 
PŘÍPRAVNÁ UTKÁNÍ FC ROKYCANY
 
Oslabené Rokycany rozhodly zápas s Chebem až v závěru zápasu
 
Rokycany prohrály na Petříně. Zaslouženě...
 
Utkání
Muži A | Sobota 07.05.2022, 17:00
24. kolo
6:0
Rokycany - Sedlčany
 
Muži A | Sobota 28.05.2022, 16:00
27. kolo
VS.
Hvězda Cheb - Rokycany
 
Muži B | Sobota 11.06.2022, 10:30
TJ Slavoj Žihle - FC Rokycany
0:3 (KONTUMACE)
 
Muži B | Neděle 22.05.2022, 18:00
26. kolo
VS.
Rokycany - Petřín
 
Dorost U19 | Neděle 08.05.2022, 16:30
24. kolo
5:0
Viktoria Plzeň - Rokycany
 
Dorost U19 | Neděle 22.05.2022, 10:00
26. kolo
VS.
Baník Sokolov - Rokycany
 
 
FC Rokycany - kontakt: jana.moulisova@denik.cz RSS