Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Vild nepustil při derby v Rokycanech za svá záda jediný míč

08.09.2021 | Jana Moulisová

Vild nepustil při derby v Rokycanech za svá záda jediný míč
Mýto – S napětím očekávané divizní derby mezi fotbalisty Rokycan a Mýta nemělo tentokrát vítěze. Předehrávaný zápas pátého kola skončil před parádní diváckou kulisou bezbrankovou remízou.

Přispěli k tomu oba gólmani. Domácí Dan Houdek i hostující Jan Vild, pro něhož by souboj těchto rivalů mohl mít zvláštní náboj: „Působil jsem v Husových sadech dlouho, ale teď už pět let oblékám mýtský dres. Z počátku jsem to bral prestižně, ovšem dnes už jde o zápas jako každý jiný.“ Přece jen ale souhlasí s tím, že jde o vyhecovanou konfrontaci, znásobenou zájmem fanoušků z celého Rokycanska. Tentokrát jich v ochozech bylo přes 500 a zejména příznivci Slavoje byli pořádně slyšet. „Je to vlastně náš dvanáctý hráč. Máme skvělé publikum, které nás dokáže pořádně nakopnout. Nejen v našem areálu na Letné, ale i při výjezdech za vzdálenými soupeři. Klobouk dolů před nimi, moc si jich vážíme,“ zdůrazňuje čerstvě čtyřiatřicetiletý strážce svatyně.
Mýto v uplynulých a nedokončených dvou sezonách se vracelo ze hřiště FC s prázdnou. „Vždycky jsme si říkali, že musíme na Rokycany vlétnout, ovšem na ploše to tak nevypadalo. Působili jsme zakřiknutě a zaslouženě prohráli. Až nyní si vezeme cenný bod. Chválit někoho ze zadních řad Slavoje nemá význam, protože všichni kluci bojovali jako lvi. Přece jen se mi ale líbil jistý výkon stopera Hereita, který zaskočil za zraněného Grambala,“ tvrdí muž, jehož zákrok ze 76. minuty roztleskal celý stadion. Po centru Černého a střele Matase z bezprostřední blízkosti Vild reflexivně míč vykopl na roh: „Přiznám se, že ani nevím, jak se mi to povedlo. Jenom jsem zavřel oči a natáhl nohu. Spoluhráče to ale nakoplo a závěr utkání jsme měli ve své moci.“ Skutečnost, že se končilo za citelného soumraku, gólmanovi až tak nevadila. Spíše si užíval páteční termín s vidinou víkendového volna.
Aktuální sezonu rozehrál Slavoj slušně. Přestože se v mužstvu objevilo několik nových tváří, rychle se zapracovaly a výsledkem je postavení ve středu skupiny A. „Důležité jsou domácí výhry s Katovicemi i Mariánskými Lázněmi. Na rezervu Českých Budějovic jsme nárok neměli, takže mne snad mrzí jen porážka v Klatovech, kde jsme měli dlouho zaděláno na bodový zisk. Závěr nám však vůbec nevyšel. Teď v sobotu přijede Český lev Beroun a věřím, že si se Středočechy poradíme,“ je optimistou zkušený brankář.
Jednou z posil Slavoje se stal gólman David Edelman. Dvacetiletý mladý muž přišel z líhně Viktorie Plzeň a s Vildem by mohl získat cenné zkušenosti. Zatím se mezi tyče postavil jen při porážce s Budějovicemi. „David působí dobře, je snaživý a naše spolupráce je bezproblémová. Když dostane další šanci, věřím mu,“ říká Vild o Edelmanovi.
Fotbal má v Mýtě zelenou. Právě v sobotu zde uspořádali turnaj přípravek s třiceti týmy a včera byla pozornost upřena na další zápas rezervního celku se Žihlí. Nováček 1. A třídy sice začal strašidelně, ale už se začíná aklimatizovat. „Jsem přesvědčen, že se naše záloha zvedne. Mají kádr plný perspektivních kluků a zároveň ji může občas posílit někdo z divizního týmu. Určitě bude tabulkou stoupat,“ uzavřel rozhovor rodák z nedaleké Lhoty pod Radčem.

 
Utkání
Muži A | Sobota 16.10.2021, 14:30
12. kolo
2:1
Rokycany - Hvězda Cheb
 
Muži B | Neděle 20.09.2020, 16:00
5. kolo
3:1
Rokycany - Svatobor Hrádek
 
Dorost U19 | Neděle 13.09.2020, 10:00
4. kolo
2:3
Rokycany - Petřín
 
Dorost U17 | Neděle 23.08.2020, 17:00
1. kolo
2:2
FC Písek - Rokycany
 
Žáci U15 | Sobota 16.11.2019, 10:00
FC Rokycany - TJ Jiskra Domažlice
2:0 (1:0)
 
Žáci U13 | Sobota 16.11.2019, 11:45
FC Rokycany - TJ Jiskra Domažlice
1:3 (1:1)
 
 
FC Rokycany - kontakt: jana.moulisova@denik.cz RSS