Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Rokycany si z Přeštic odvezly cenný bod

14.08.2021 | Jana Moulisová

Rokycany - Divizní fotbalisty FC čeká v pátek 13. srpna od 18 hodin druhé domácí vystoupení ve skupině A. Po debaklu s Lomem (0:5) mají co napravovat, ovšem povzbudila je dělba bodů v krajském derby.

Přeštice - FC Rokycany 1:1 (1:0). Mohutně posílení domácí chtějí potřetí za sebou útočit na postup do ČFL. Po přesvědčivé výhře 6:2 v Mariánských Lázních však narazili na houževnatého protivníka z Husových sadů. Jižané se sice po půlhodině hry ujali vedení, brankou Adama Beránka, ale další gólovou šanci si díky vzorně fungující obraně Rokycan nevypracovali. Ve druhém poločase oživili hru hostí střídající Ineman, Rybař a Zajíček. V 85. minutě vyrovnal Kramer a domácí lavička změnu stavu velmi těžce nesla. Navíc po faulu na Inemana uviděl domácí kapitán Ondřej Chocholoušek v 89. minutě červenou kartu. V hektickém závěru po nastavených dvou minutách musel sudí Coufal napomínat žlutou kartou i domácího trenéra Stanislava Purkarta, který hlasitě vyjadřoval nespokojenost s vedením zápasu.
Po zápase řekl trenér FC Milan Dejmek: „Domácí byli lepší, měli víc ze hry. Ale my jsme sem přijeli bránit, hrát na brejky… Nechtěli jsme dopadnout, jako minule. Nebyl to sice pohledný fotbal, ale účel světí prostředky, jak se říká. Přijeli jsme si sem pro bod a bod si odvážíme. Jsem s výkonem kluků spokojený“.