Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Rozhovor pro Zpravodaj - Zdeněk Milota

27.08.2019 | Jana Moulisová

„Účinkování v Rokycanech beru jako restart a nový impuls,“ říká Zdeněk Milota.

Zdeněk „Drmi“ Milota je ročník 1993, svobodný, leč zadaný, zatím bezdětný… S fotbalem začínal jako malý v Plzni, ale v devíti letech se přestěhoval Mariánských Lázní a začal hrát za Drmoul. Do této vesnice, která leží poblíž, se později i přestěhoval. Od toho také pramení jeho současná přezdívka „Drmi“. V 16-ti letech začal v Plzni studovat Sportovní a podnikatelskou školu, a zároveň za ni hrál i fotbal. Tady poznal současného trenéra FC Milana Dejmka, který ho na škole trénoval i učil. A právě Dejmek ho zlanařil do Vejprnic, kde hrál Drmi čtyři roky. Následovalo roční angažmá v německém Eschlkamu a po něm návrat do Vejprnic. Jenže pak přišla zranění, která Milotu na rok vyšachovala ze hry. Nejprve na podzim natržený sval, na jaře zánět svalu. Týden po konci soutěže mu bylo (částečně i vinou názorových neshod) sděleno, že už s ním klub nepočítá. „Zdeňku, to musel být dost velký šok, jak jsi to pobral?“ „No, upřímně, hodně mě to vzalo. Chtěl jsem s fotbalem úplně skončit. Byl jsem otrávený, především z vleklého zranění, které mi bralo sílu a energii.“ „Ale neskončil jsi…“ „Ne, napadlo mne kontaktovat bývalého učitele, jestli by nevěděl o nějakém angažmá…“ „Nelituješ, že jsi šel do Rokycan?“ „Kdepak, rozhodně nelituju. Jsem moc rád, že jsem s fotbalem neskončil, ono by mi to chybělo. Trenér Dejmek mě vzal do přípravy po dlouhé přestávce, protože jsem byl po zánětu svalu. V Rokycanech jsem dostal nový impuls. Počítal jsem, že budu hrát za rezervu, ale dostal jsem šanci i v A týmu, a to mě hodně motivovalo.“ Ve třetím kole jsi střídal a od pátého si nastupoval v základu. V zápasu s Luby jsi dal branku… Na podzim se ti dařilo, ale v zimní přípravě jsi měl znovu smůlu. Druhý přípravný zápas, začátek utkání, nešťastný pád a poranění krční páteře. „Už jsi fit?“ „No, snad už je to v pohodě. Už trénuju a už mám za sebou i celý zápas proti Černicím. Vím, že do rozjetého vlaku se naskakuje jen těžko, takže jsem rád, že mohu hrát alespoň za béčko. „Na jakých postech můžeš hrát?“ „Nejlépe se cítím na středu zálohy, ale můžu být i na kraji a zvládám i beka“. A ještě poslední otázka: „Nešlo přehlédnout, že si během podzimu pronikavě změnil vzhled. Co tě k tomu vedlo, a co na to tvoje přítelkyně?“ „Nooo…, to bylo kvůli prohnané sázce… V šatně jsem před zápasem s Vejprnicemi řekl, že když vyhrajeme, půjdu dohola…, to abych kluky motivoval. Moje přítelkyně, ta byla dost nas…á. Myslím, že podruhé by něco takového už nejrozdejchala…“.
Díky za rozhovor a držíme palce, abys byl fit ! 

 
Aktuální články
Rozhovor pro Zpravodaj - Karel Vileta

„Mým dalším velkým koníčkem je rybaření. Někdy okolo patnácti jsem dokonce zvažoval, jestli se věnovat rybám nebo fotbalu,“ říká...

 
Rozhovor pro Zpravodaj - Marek ŠPIROCH

„Od samého začátku jsem věděl, že chci být v bráně,“ říká Marek Špiroch

 
Rokycanský dorost vybojoval další cenné body. Odnesl to Sokolov

V neděli čeká na dorostence výlet do Prahy na Motorlet, který je v průběžné tabulce na sedmé příčce s 19 body.

 
FC Rokycany vs FK Hořovicko 3:2p - Pozápasový rozhovor s Davidem Lehkým
 
Rokycany vydolovaly dva body a míří na Petřín
 
Rozhovor pro Zpravodaj - Tomáš GLAZER
 
Čím více bodů uděláme na podzim, tím lépe, protože víme, co se děje na jaře na určitých stadionech, říká Dan Houdek
 
Rokycany se vrátily na 3. místo
 
TJ Spartak Soběslav vs FC Rokycany 0:2 (0:1)
 
U19 FC Rokycany vs FC Viktoria Plzeň B 2:1p (1:0)
 
Utkání
Muži A | Sobota 16.11.2019, 10:30
15. kolo
3:1
Jindřichův Hradec - Rokycany
 
Muži B | Sobota 16.11.2019, 14:00
15. kolo
1:0
Bělá nad Radbuzou - Rokycany
 
U19 | Neděle 17.11.2019, 10:00
FC Rokycany - Viktorka Žižkov, z.s.
2:2 (2:0 (PK 1:4))
 
U17 | Neděle 17.11.2019, 12:15
FC Rokycany - Viktorka Žižkov, z.s.
1:14 (0:9)
 
U15 | Sobota 16.11.2019, 10:00
FC Rokycany - TJ Jiskra Domažlice
2:0 (1:0)
 
U13 | Sobota 16.11.2019, 11:45
FC Rokycany - TJ Jiskra Domažlice
1:3 (1:1)
 
 
FC Rokycany - kontakt: david.simon@esports.cz RSS