Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Rozhovor pro Zpravodaj - Jan Klír

27.08.2019 | Jana Moulisová

„Kromě fotbalu mě baví i ostatní sporty, snad všechny, kromě šachů,“ říká Honza Klír

Jan (Doktor) Klír je 29letý obránce. V současné době hraje na beku nebo na stoperu. Je ženatý (manželka Jana, za svobodna Herejková) a má krásného čtyřletého syna Adama. Honza má dva sourozence, staršího bráchu, který se sportu moc nevěnuje a sestru, dvojče. K fotbalu ho od malička vedl táta, který dřív hrál za Těškov. Honza je a vždycky byl hráč Rokycan. Kromě fotbalu má rád i další sporty, prý snad všechny vyjma šachů. Velikým Honzovým koníčkem je jeho rodina, které se snaží věnovat co nejvíce času. Pracuje v Plzni jako elektro konstruktér ve společnosti KOVA Engineering s.r.o. Kdyby si měl vybrat nejoblíbenější českou komedii, volil by film Kurva, hoši, gutentag…, na koncert by šel na Lucii a při čtení dává přednost severským krimi.
Honza měl před časem vážné problémy se zpřetrhanými kolenními vazy. Následovala operace a pomalý návrat na trávník. Na podzim odehrál za A tým 612 minut. Jenže vazy nevydržely a jsou znovu natržené. „Honzo, vy nastupujete s natrženými vazy? Bez ortézy, bez tepů…?“ „Ono to jde, když jsou ostatní svaly vytrénované… Ale moc toho teď nenahraju. Spíš jen střídám a jezdím hrát za béčko…, je mi jasné, že dřív nebo později dojde na reoperaci“. „Když padlo slovo operace, jak vznikla vaše přezdívka „doktor“?“ „No, táta je MUDr…“.
„Honzo, co vy a fotbal? Nebo spíš: co vy a FC Rokycany? „Nikdy jsem jinde, než v Rokycanech nehrál, nemám srovnání, jak to chodí jinde. Ale v Rokycanech jsem spokojený. Máme naši „starou“ partu, ale berem do ní i mlaďase… Myslím, že v kabině vládne pohoda… Přál bych si, abychom dokázali vykopat postup, i když je mi jasné, že dokud nebude moje koleno úplně v pořádku, nemám šanci. Ale klukům bych to moc přál.“ „Komu fandíte v české lize?“ „No to se ani nemusíte ptát, jasně že FCVP.“ „Máte krásného synka, bude z něj fotbalista?“ „No, když bude chtít… nutit ho nebudu. Ale kopeme si spolu a vypadá to, že ho to baví. Mydlí to levou, pravou…“ „A co na to vaše žena? Jaký ta má vztah k fotbalu?“ „Dá se říct, že ho akceptuje jako něco, co ke mně a k mému životu patří. Chodí mi fandit, za což jí obdivuji. Myslím, že má svatou trpělivost“. „Syna máte, plánujete další potomky, třeba ještě holčičku… ?“ „Druhé dítě zatím neřešíme, jsme spokojeni s jedním Adámkem…“ „Co říkáte na to, že Viktorka skončí v lize až za Slávií?“ „Co na to říct. Musíme si přiznat, že Slávie je letos prostě lepší.“ „Jak se vám líbí novinka v podobě VAR rozhodčích při zápasech české ligy?“ „Líbí, při některých sporných situacích VAR pomůže rozhodnout spravedlivě, i když to zdrží hru. Ale měl by být na každém zápase, aby to bylo spravedlivé.“ „Máte nějaký zahraniční fotbalový vzor?“ „Měl jsem, anglického obránce Rio Ferdinanda, co hrál za Manchester United.“ „A český vzor?“ „Český fotbalový vzor nemám, ale kdo se mi líbí, je Souček ze Slávie.“ „A teď z jiného soudku. Co byste dělal, kdybyste vyhrál 5 000 000?“ „Za pět milionů bych rodině postavil dům.“

 
Utkání
Muži A | Sobota 16.10.2021, 14:30
12. kolo
2:1
Rokycany - Hvězda Cheb
 
Muži A | Sobota 30.10.2021, 14:30
14. kolo
VS.
Rokycany - Soběslav
 
Muži B | Neděle 20.09.2020, 16:00
5. kolo
3:1
Rokycany - Svatobor Hrádek
 
Muži B | Sobota 30.10.2021, 10:15
FC Rokycany - TJ Slavoj Žihle
 
Dorost U19 | Neděle 13.09.2020, 10:00
4. kolo
2:3
Rokycany - Petřín
 
Dorost U17 | Neděle 23.08.2020, 17:00
1. kolo
2:2
FC Písek - Rokycany
 
 
FC Rokycany - kontakt: jana.moulisova@denik.cz RSS