Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Rozhovor pro Zpravodaj - Jan Klír

27.08.2019 | Jana Moulisová

„Kromě fotbalu mě baví i ostatní sporty, snad všechny, kromě šachů,“ říká Honza Klír

Jan (Doktor) Klír je 29letý obránce. V současné době hraje na beku nebo na stoperu. Je ženatý (manželka Jana, za svobodna Herejková) a má krásného čtyřletého syna Adama. Honza má dva sourozence, staršího bráchu, který se sportu moc nevěnuje a sestru, dvojče. K fotbalu ho od malička vedl táta, který dřív hrál za Těškov. Honza je a vždycky byl hráč Rokycan. Kromě fotbalu má rád i další sporty, prý snad všechny vyjma šachů. Velikým Honzovým koníčkem je jeho rodina, které se snaží věnovat co nejvíce času. Pracuje v Plzni jako elektro konstruktér ve společnosti KOVA Engineering s.r.o. Kdyby si měl vybrat nejoblíbenější českou komedii, volil by film Kurva, hoši, gutentag…, na koncert by šel na Lucii a při čtení dává přednost severským krimi.
Honza měl před časem vážné problémy se zpřetrhanými kolenními vazy. Následovala operace a pomalý návrat na trávník. Na podzim odehrál za A tým 612 minut. Jenže vazy nevydržely a jsou znovu natržené. „Honzo, vy nastupujete s natrženými vazy? Bez ortézy, bez tepů…?“ „Ono to jde, když jsou ostatní svaly vytrénované… Ale moc toho teď nenahraju. Spíš jen střídám a jezdím hrát za béčko…, je mi jasné, že dřív nebo později dojde na reoperaci“. „Když padlo slovo operace, jak vznikla vaše přezdívka „doktor“?“ „No, táta je MUDr…“.
„Honzo, co vy a fotbal? Nebo spíš: co vy a FC Rokycany? „Nikdy jsem jinde, než v Rokycanech nehrál, nemám srovnání, jak to chodí jinde. Ale v Rokycanech jsem spokojený. Máme naši „starou“ partu, ale berem do ní i mlaďase… Myslím, že v kabině vládne pohoda… Přál bych si, abychom dokázali vykopat postup, i když je mi jasné, že dokud nebude moje koleno úplně v pořádku, nemám šanci. Ale klukům bych to moc přál.“ „Komu fandíte v české lize?“ „No to se ani nemusíte ptát, jasně že FCVP.“ „Máte krásného synka, bude z něj fotbalista?“ „No, když bude chtít… nutit ho nebudu. Ale kopeme si spolu a vypadá to, že ho to baví. Mydlí to levou, pravou…“ „A co na to vaše žena? Jaký ta má vztah k fotbalu?“ „Dá se říct, že ho akceptuje jako něco, co ke mně a k mému životu patří. Chodí mi fandit, za což jí obdivuji. Myslím, že má svatou trpělivost“. „Syna máte, plánujete další potomky, třeba ještě holčičku… ?“ „Druhé dítě zatím neřešíme, jsme spokojeni s jedním Adámkem…“ „Co říkáte na to, že Viktorka skončí v lize až za Slávií?“ „Co na to říct. Musíme si přiznat, že Slávie je letos prostě lepší.“ „Jak se vám líbí novinka v podobě VAR rozhodčích při zápasech české ligy?“ „Líbí, při některých sporných situacích VAR pomůže rozhodnout spravedlivě, i když to zdrží hru. Ale měl by být na každém zápase, aby to bylo spravedlivé.“ „Máte nějaký zahraniční fotbalový vzor?“ „Měl jsem, anglického obránce Rio Ferdinanda, co hrál za Manchester United.“ „A český vzor?“ „Český fotbalový vzor nemám, ale kdo se mi líbí, je Souček ze Slávie.“ „A teď z jiného soudku. Co byste dělal, kdybyste vyhrál 5 000 000?“ „Za pět milionů bych rodině postavil dům.“

 
Aktuální články
Rozhovor pro Zpravodaj - Karel Vileta

„Mým dalším velkým koníčkem je rybaření. Někdy okolo patnácti jsem dokonce zvažoval, jestli se věnovat rybám nebo fotbalu,“ říká...

 
Rozhovor pro Zpravodaj - Marek ŠPIROCH

„Od samého začátku jsem věděl, že chci být v bráně,“ říká Marek Špiroch

 
Rokycanský dorost vybojoval další cenné body. Odnesl to Sokolov

V neděli čeká na dorostence výlet do Prahy na Motorlet, který je v průběžné tabulce na sedmé příčce s 19 body.

 
FC Rokycany vs FK Hořovicko 3:2p - Pozápasový rozhovor s Davidem Lehkým
 
Rokycany vydolovaly dva body a míří na Petřín
 
Rozhovor pro Zpravodaj - Tomáš GLAZER
 
Čím více bodů uděláme na podzim, tím lépe, protože víme, co se děje na jaře na určitých stadionech, říká Dan Houdek
 
Rokycany se vrátily na 3. místo
 
TJ Spartak Soběslav vs FC Rokycany 0:2 (0:1)
 
U19 FC Rokycany vs FC Viktoria Plzeň B 2:1p (1:0)
 
Utkání
Muži A | Sobota 16.11.2019, 10:30
15. kolo
3:1
Jindřichův Hradec - Rokycany
 
Muži B | Sobota 16.11.2019, 14:00
15. kolo
1:0
Bělá nad Radbuzou - Rokycany
 
U19 | Neděle 17.11.2019, 10:00
FC Rokycany - Viktorka Žižkov, z.s.
2:2 (2:0 (PK 1:4))
 
U17 | Neděle 17.11.2019, 12:15
FC Rokycany - Viktorka Žižkov, z.s.
1:14 (0:9)
 
U15 | Sobota 16.11.2019, 10:00
FC Rokycany - TJ Jiskra Domažlice
2:0 (1:0)
 
U13 | Sobota 16.11.2019, 11:45
FC Rokycany - TJ Jiskra Domažlice
1:3 (1:1)
 
 
FC Rokycany - kontakt: david.simon@esports.cz RSS